Hotel Kraljevica

33 billeder
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
Hotel Kraljevica
$$$$

Beskrivelse

Blot 5 minutters gåtur fra Kraljevica bymidte, tilbyder Hotel Kraljevica en gratis privat parkeringsplads, en terasse og en restaurant. Stedet tilbyder også WiFi i hele ejendommen.

Beliggenhed

Det ligger i den dynamiske del af Kraljevica. Du kan komme til Vošćica Lighthouse om få minutter i bil.

Det nærmeste busstoppested er Kraljevica 3 Dom, 250, kun 350 meter væk. Afstanden til Pula lufthavn er 130 km.

Værelser

Denne ejendom består af 44 værelser, som et dobbeltværelse med et skrivebord, tv og klimaanlæg. Som ekstra er der separat toilet og en bruser.

Mad og drikke

Start dagen med kontinental morgenmad.

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 15:00-20:30
fra 06:00-10:00
Faciliteter
Privat parkering er mulig på stedet gratis.
Der er gratis Trådløst internet .
Anden information
Morgenmad
En fuld morgenmad serveres til en pris af EUR 6.0 per person. 
Børn & ekstra senge
Der tilbydes ikke børnesenge på værelset. 
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt.
Bygning
Antal værelser:44
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!

Værelser & Tilgængelighed

Dobbeltværelse
  • Værelsesstørrelse:

    15 m²

  • Sengemuligheder:
    Dobbeltseng
  • Brusebad
  • Klimaanlæg
Værelse Standard med to enkeltsenge
  • Værelsesstørrelse:

    15 m²

  • Sengemuligheder:
    2 enkeltsenge
  • Brusebad
  • Klimaanlæg
Værelse med to enkeltsenge
  • Værelsesstørrelse:

    15 m²

  • Sengemuligheder:
    2 enkeltsenge
  • Brusebad
  • Klimaanlæg

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

WiFi

Wi-Fi

Ingen kæledyr tilladt

Kæledyr ikke tilladt

Medier

  • AM/FM vækkeur

Værelsesindretning

  • Tæppebelagt gulv
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om Hotel Kraljevica

💵 Laveste værelsespris <br /> 580 DKK
📏 Afstand til centrum 100 m
✈️ Afstand til lufthavn 11.6 km
🧳 Nærmeste lufthavn Rijeka Lufthavn, RJK

Beliggenhed

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
Strossmayerova 33, Kraljevica, Kraljevica, Kroatien, 51262
Se på kort
Strossmayerova 33, Kraljevica, Kraljevica, Kroatien, 51262
  • Populære seværdigheder
  • I nærheden
  • Restauranter
  • Hoteller i nærheden
Zrinjski Trg 2
Castle Zrinski
250 m
Restaurant
Pizzeria Petrus
120 m
Restaurant
Bistro caffe bar "Centar"
300 m
Restaurant
Restaurant Frankopan
900 m
Restaurant
Konoba Fran Krsto Frankopan
840 m

Anmeldelser om Hotel Kraljevica

6.0 /10
Godt
154 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
Vores gæsters anmeldelserSkriv en anmeldelse
  • K
    Karina
    Danmark
    Har skrevet en anmeldelse den 09 Okt
    Fantastisk
    8.4

    Værelserne er luftige, maden er meget god. Masser af ekstra muligheder: aircondition, et opbevaringsrum og en balkon👌

  • P
    Peter
    Danmark
    Har skrevet en anmeldelse den 19 Sep
    Fremdragende
    9.4

    Strategisk beliggenhed, stor morgenmad, virkelig fantastisk personale. Tæt på Kraljevica centrum. Værelset var smukt og røgfrit, jeg havde aircondition, et opbevaringsrum og en balkon. Opmærksom service under mit perfekte ophold...

Ofte stillede spørgsmål om Hotel Kraljevica

Hvad er afstanden fra det 2-stjernede Hotel Kraljevica hotel til Kraljevica bymidte?
Kraljevica bymidte kan nås inden for en 5-minutters gang fra det 2-stjernede Hotel Kraljevica hotel.
Hvilke attraktioner kan vi besøge under vores ophold i det Hotel Kraljevica?
Du kan besøge de højt vurderede vartegn, såsom Zrinski trg samt St. Marcus, der er placeret henholdsvis kun 16 og 25 minutters gang fra det Hotel Kraljevica.
Kan jeg efterlade min bil gratis på et Hotel Kraljevica hotel? parkeringsplads?
På et Hotel Kraljevica hotel er en parkeringsplads tilgængeligpå stedet gratis.
Er der nogen spisemuligheder tæt på Hotel Kraljevica hotel?
6-minutters gang fra Hotel Kraljevica hotel kan gæster finde Porto Re pizzeria med billige priser.
Hvor meget koster et værelse på Kraljevica hotellet?
Prisen for et værelse i Kraljevica hotellet starter ved 120€.
Hvilken slags værelser tilbyder det 2-stjernede Hotel Kraljevica?
Sådanne værelsestyper som Værelse Standard med to enkeltsenge, Værelse med to enkeltsenge og Værelse med en queensize-seng er tilgængelige på det 2-stjernede Hotel Kraljevica.
Hvilke faciliteter er inkluderet i værelserne på det Hotel Kraljevica hotel?
Hvert værelse på det Hotel Kraljevica hotel inkluderer tv til gæsternes underholdning.
Tilbyder Hotel Kraljevica forretningsfaciliteter?
Ja, for forretningsrejsende tilbyder Hotel Kraljevica et skrivebord og en fotokopimaskine.
Tilbydes der rengøring på det Hotel Kraljevica?
Ja, det Hotel Kraljevica har tøjvask og rengøring.
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse